لوله پلیکا | پولیکا


لوله پلیکا | PVC pipes


لوله پلیکا یکی از انواع لوله های PVC می باشد که با توجه به کاربرد گسترده ی آن در بازار در سایزها و اندازه های مختلف استفاده می شود.چون اولین تولید کننده این نوع لوله پلیکا نام داشت به همین نام شناخته میشود و عامه مردم نام پلیکا را برای لوله‌های UPVC خاکستری رنگ انتخاب کردند و نام پلیکا یا پولیکا بر روی این جنس لوله باقی ماند.

لوله پلیکا از لوله های قدیمی در بازار است و علیرغم این موضوع هنوز به دلیل تقاضای بازار تولید و توزیع می شود. این لوله در برابر مواد شیمیایی عادی موجود در خاک مقاوم است.لوله پلیکا را می توان سبک ترین لوله دانست. جدیدترین لوله مورد استفاده برای آب و فاضلاب در سراسر دنیا پوش فیت یو پی وی سی است که نشت نمی کند و به آسانی نصب می شود.

کاربرد لوله پلیکا

لوله پولیکا فاضلابی، لوله پلیکا چسبی، لوله پولیکا ناودانی و لوله پی وی سی پلیکا آب ساختمان و… از انواع مختلف لوله PVC هستند.لوله های از جنس پلاستیک به دلیل استحکام , وزن پائین , سطح پائین واکنش پذیری ,عدم زنگ زدگی لوله‌ ای مناسب و قابل اطمینان برای انتقال آب و سیالات میباشد. لوله پلیکا برای انتقال فاضلاب و آبهای سطحی که فشار کمی دارند بکار میرود و بیشترین استفاده از آن در خروج فاضلاب است و برای ساخت ناودان و کابل برق به کار می رود.از لوله های پی وی سی برای کاورینک سیم و کابل نیز استفاده میشود.لوله پلیکا از لوله های پرکاربرد در صنعت ساختمان است و بیش از نیمی از پی وی سی تولید شده در این صنعت به کار می رود.

مزایا و انواع لوله پلیکا

لوله PVC یا پلیکا عمدتا به سه دسته زیر تقسیم بندی میشود :
لوله pvc معمولی یا لوله پلیکا فشار ضعیف
لوله pvc نیمه قوی
لوله pvc فشار قوی

بطور کلی مزیت لوله های PVC به شرح زیر می باشد:

1. مقاومت به خوردگی : وخیم شدن خطوط لوله آب به دلیل خوردگی در لوله های قدیمی آهنی ، توانایی ما برای فراهم کردن آب نوشیدنی سالم را تهدید می کند. لوله های PVC نسبت به خوردگی خارجی زیرزمینی و همچنین خوردگی داخلی لوله آسیب ناپذیرند.

2. مقاومت شیمیایی : لوله های PVC دارای مقاومت عالی در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی و نیز مواد شیمیایی ضدعفونی کننده هستند. لوله های PVC با کمترین خطر برای خوردگی متریال از طریق لوله برای بیشتر پروژه های زیربنایی آب مناسب اند و همچنین می توانند بیشتر اسیدهای قوی ، قلیاها و محلول های آبی (به جز اکسید کننده های قوی) ، هیدروکربن های آلیفاتیک ، فلورایدها ، روغن های معدنی و … را انتقال دهند.

3. کاهش شکستگی و انسداد در خطوط لوله فاضلاب : یک نگرانی عمده در هر سیستم خط لوله ، مسدود شدن لوله است. پوشش فوق العاده صاف لوله PVC وقتی با یک لوله مسی ، بتن مقایسه می شود ، مقاومت در برابر جریان آب را کاهش می دهد و باعث می شود که آب با فشار مناسب به مقصد مورد نظر برسد.

4. مدت زمان نصب سریع تر: اخیرا نتایج یک آزمایش انجمن اروپایی در زمینه لوله و اتصالات نشان داده که نصب لوله PVC بیش از 30 % سریع تر از لوله بتونی با همان اندازه است.

5. سطح صاف : لوله های PVC باید برای پروژه های خط لوله تامین آب در نظر گرفته شوند چون که آنها از مواد جایگزین در عملکرد و هزینه بهره وری برترند. همچنین سطح صاف آنها سرعت های جریان بالاتری را فراهم می کند و به این ترتیب باعث کاهش پتانسیل انسداد و شکستگی می شود.

6. اتصالات بدون نشت: سطح فوق العاده صاف لوله های PVC ، هزینه های پمپاژ را کاهش می دهد و اتصالات بدون نشت آن ، از دست دادن آب را رفع می کند. مهر و موم های الاستومری این امکان را به لوله های PVC می دهد تا سریعا و به آسانی بدون نیاز به الکتریسیته یا حفاظت هوایی متصل شوند.

7. عمر طولانی: لوله های PVC دارای یک رکورد عملیاتی ثابت بیش از 50 سال در استرالیا هستند در حالی که مطالعات خارج از کشور نشان می دهد که طول عمر مورد انتظار برای لوله های PVC بیش از 100 سال باشد.

8. هزینه پایین تر: لوله های PVC باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های مربوط به پروژه ها می شوند حتی بیشتر از آنکه نصب ، میزان پایین انسداد و هزینه های چرخه زندگی در نظر گرفته شوند.

9. لوله های PVC بسیار انعطاف پذیرند و می توانند در هنگام بارگذاری خارجی وزن خاک ، بدون شکستن خم شوند. لوله های سخت مانند آنهایی که از بتون ، خاک رس یا سرامیک ساخته می شوند حین بارگذاری قادر به خم شدن نیستند و وقتی به حد فشاری خود می رسند ، فشردگی دیواره ها و فروریختن را تجربه می کنند.

لیست قیمت انواع لوله پلیکا و پی وی سی


ردیفسایز لوله (mm)ضخامت (mm)طول شاخه (m)وزن شاخه (kg)کارخانهقیمت (ریال)
1166160-600.000
2206175-10000
32081100--
420101123--
52481119--
624101148-900
72881139--
828101174--
93281160--
1032101199--
1140101249--
1240121298--
1348101299--
1448121358--
1556121418--

لیست قیمت امروز

بورس خرید و فروش انواع لوله پلیکا

به علت نوسانات بازار ، در صورتیکه لیست قیمت مطابق تاریخ درج شده در پائین جدول بروز رسانی نشده باشد لطفا جهت اطلاع دقیق از وضعیت موجودی و استعلام قیمت با کارشناس فروش تماس بگیرید. با تشکر09123036460 | زمانی


لوله اسپیرال را با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت فروش از ما بخواهید